Komunikacja


Nie chcielibyśmy zanudzać Ciebie tutaj teorią na temat metodyki nauczania języka angielskiego, ale powiemy tylko, że wyznajemy wyższość metody naturalnej i komunikacyjnej nad pozostałymi.

Naszym celem jest aby słuchacze nie bali się mówić po angielsku i mieli jak najwięcej okazji do używania języka obcego na zajęciach. W kameralnych grupach jakie zapewniamy mamy idealne warunki do szybkiego i efektywnego rozwoju umiejętności mówienia.


Stawiamy na interdyscyplinarność i rozwijamy kompetencje interkulturowe. Podążając za najnowszymi trendami przywiązujemy dużą wagę do uświadomienia naszym studentom specyfiki danego obszaru językowego. Z nami uczysz się języka poznając geografię, kulturę i zwyczaje . Wykorzystujemy do tego metodę ClIL (Content and Language Integrated Learning- zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe). W czasie zajęć kładziemy nacisk na treść, komunikację, umiejętności poznawcze i kulturowe.


Ideałem jest natomiast immersja czyli całkowite zanurzenie się w języku. A to oznacza same przyjemności: czytanie Waszych ulubionych książek, interesującej Was prasy, oglądanie Waszych ulubionych seriali i filmów, korzystanie z social media w anglojęzycznym środowisku, śledzenie anglojęzycznych blogów, subskrypcja angielskich kanałów na YouTube, słuchanie podcastów, gotowanie według anglojęzycznych przepisów i w końcu podróżowanie do miejsc gdzie będziecie posługiwać się językiem angielskim.

Strategia

Po nitce do kłębka czyli nasza wspólna nauka:

 • spotkanie i rozmowa o Twoich potrzebach i dotychczasowych umiejętnościach
  językowych
 • wspólne ustalenie Twoich celów
 • nasza propozycja na wspólną naukę
 • zajęcia
 • ewaluacja

Jak uczysz się na naszych zajęciach

 • efektywnie i ciekawie
 • z konstruktywnym feedbackiem
 • w przyjaznej atmosferze
 • z autorskim planem zajęć
 • przyswajasz struktury gramatyczne i leksykalne a tym samym prowadzisz coraz bardziej swobodne konwersacje z użyciem technik:
  USING REALIA -prawdziwe przedmioty z otaczającego nas świata, które pomagają
  zobrazować temat i słownictwo.
  USING MULTIMEDIA -autentyczne materiały zawierające tekst, grafikę, dźwięk i obraz
  wideo.
  USING GAMES- gry językowe pozwalają uczyć się języka przez zabawę. Odpowiednio
  dobrane do celu zajęć prowadzą do poszerzania słownictwa i nauki konkretnych
  zagadnień gramatycznych.

Językowy zawrót głowy

W językowym szaleństwie naszych czasów, mam tu na myśli szeroki wybór szkół językowych oraz wachlarz metod i technik do nauki języka, warto pamiętać o jednym. Nauka języka to po prostu kolejna praktyczna umiejętność którą zdobywamy przez SYSTEMATYCZNOŚĆ I WŁASNE ZAANGAŻOWANIE:-). Bez tego nie pomogą nawet najdroższe szkoły językowe, nauka przez sen i inne cudowne wynalazki. Warto się również przekonać, że język nie jest zdawaniem testów pisemnych, zdobywaniem kolejnych certyfikatów i dyplomów. Język jest środkiem komunikacji między ludźmi i tylko z takim „ludzkim” podejściem przyswajanie języka będzie czystą przyjemnością:-).

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia spotkania w naszej szkole.

Tel.531-714-983

sawaaneta@gmail.com