Aneta Sawa

Mam na imię Aneta i jestem założycielem Studia Języka Angielskiego- Altua. Po 15 latach pracy w branży edukacji językowej przyszedł czas na stworzenie własnego wymarzonego azylu języka angielskiego. Początek fascynacji językiem angielskim zawdzięczam babci Halusi, która na etapie mojego liceum zamieszkała w Londynie a potem w Szkocji, gdzie mieszka do dziś. Wtedy to właśnie zaczęły się moje wyjazdy do Anglii i pierwsze kontakty z ‚żywym’ językiem.

Na pierwszym etapie nauki ukończyłam Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie zrobiłam sobie tzw. „gap year” i spędziłam ten czas w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałam, podróżowałam i uczęszczałam na zajęcia komputerowe i językowe w Howard Community College w stanie Maryland zakończone międzynarodowym egzaminem the TOEFL. Po powrocie do kraju podjęłam naukę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obroniłam tytuł magistra filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską i tłumaczeniową w Instytucie Lingwistyki Stosowanej. Zaczęłam pracować jako nauczyciel języka angielskiego w prywatnej szkole podstawowej i gimnazjum na Saskiej Kępie, gdzie mój profesjonalizm, otwartość i dobry kontakt z młodzieżą zaowocował czternastoletnią udaną współpracą ze szkołą, zadowolonymi uczniami i ich wymagającymi rodzicami. Jednocześnie byłam lektorem w warszawskich szkołach językowych, gdzie początkowo prowadziłam zajęcia z języka ogólnego a następnie skupiłam się na zajęciach korporacyjnych czyli tzw. Business English. Przez 8 lat miałam wspaniałą okazję poznawać różne branże biznesu oraz dalej rozwijać swoje umiejętności językowe. Prowadziłam zajęcia m.in.dla :

• Danone Sp.z o.o.
• S.C. Johnson Sp.z o.o.
• Bank Ochrony Środowisk
• Vatettenfall Poland Sp.z o.o.
• Hoop Polska Sp.z o.o.
• Bayer AG
• Sony Polska

Przez lata pracy z wszystkimi moimi słuchaczami, najważniejsze było dla mnie profesjonalne przygotowanie zajęć, spersonalizowane podejście oraz moja pozytywna otwartość, ponieważ wiedziałam że w ten sposób zmotywuję każdego do przełamywania kolejnych barier w posługiwaniu się językiem angielskim. I to właśnie jest mój kapitał na dziś, którym chciałabym się z Wami podzielić.

Sylwia Pielecha

Mam na imię Sylwia. Jestem zarówno lektorem jak i tłumaczem języka angielskiego. Odkąd pamiętam nauka języków sprawiała mi dużo przyjemności. Dlatego z czasem naturalnym wyborem okazało się związanie swojej przyszłości zawodowej z językoznawstwem. Moja kariera naukowa rozpoczęła się w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego,skąd po roku trafiłam na Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie. Po otrzymaniu dyplomu licencjata wróciłam do Warszawy, gdzie na Uniwersytecie Warszawskim obroniłam tytuł magistra. Po zakończeniu studiów postanowiłam zwiększyć swoje umiejętności zawodowe i rozpoczęłam studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z zakresu tłumaczeń specjalistycznych. Następnym naturalnym krokiem w karierze naukowej było ukończenie studiów doktoranckich w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę nauczyciela w szkole zaczęłam będąc na studiach. Równolegle pracowałam także w wielu instytucjach finansowych, gdzie uczyłam języka związanego między innym z biznesem i bankowością. Oprócz nauki języka specjalistycznego prowadziłam zajęcia z języka ogólnego oraz zajęcia przygotowujące do egzaminów takich jak PET, FCE czy matura dla uczniów we wszystkich przedziałach wiekowych. W trakcie studiów doktoranckich prowadziłam lektoraty oraz ćwiczenia z gramatyki i pisania w języku angielskim na poziomie akademickim dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jak uczę? Przede wszystkim dopasowuje zajęcia do potrzeb i wymagań uczniów. Moje zajęcia nie mogą być monotonne i dlatego każda lekcja przygotowana jest dla konkretnego ucznia. Zapraszam na zajęcia wszystkich tych, którzy chcą się nauczyć języka w profesjonalnej i jednocześnie przyjaznej odbiorcy atmosferze.

Cian Sheppard

My name is Cian and I am a native Irish speaker and experienced language teacher and have been living in Warsaw since 2015. I’ve got over 5 years of teaching experience, and have worked with all ages and levels, with Business English and Academic English being two specialities. As well as Poland, I’ve also taught English in Ireland, Iceland and Germany. Organisations that I’ve taught with include Siemens, Deutsche Bank, Commerzbank, Opel, the Techland videogame studio, and the University of Limerick language department. I have a CELTA qualification, a BA in English, and I am currently studying at the University of Warsaw for my MA in Teaching English to Young Learners. In my free time I’m very interested in literature and film: I run both the Warsaw Film Club and the Warsaw Book Club (check us out if you’re interested!)

Justyna Stokłosa

Justyna Stokłosa

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Przygodę z nauczaniem języka angielskiego rozpoczęłam już na pierwszym roku studiów i dziś mogę pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z uczniami w każdym wieku i na wszystkich poziomach zaawansowania. Na kilka lat zawód połączyłam ze swoją największą pasją – podróżami. Podczas 3-letniej podróży odwiedziłam ponad 50 krajów na 3 kontynentach, a języka angielskiego nauczałam m. in. w Mongolii, Kosowie i Turcji. W codziennej pracy dokładam wszelkich starań, aby nauka języka była dla moich uczniów przygodą i dobrą zabawą, a podczas zajęć szczególny nacisk kładę na mówienie. Mam szerokie doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminów, m. in. matura, IELTS, TOEFL, egzaminy Cambridge. Nauczam także języka specjalistycznego, m. in. Business English, English for Marketing and Public Relations, Technical Writing.

Izabela Płochocka

Mam na imię Iza i od 8 lat jestem lektorem języka angielskiego.
Jako absolwentka studiów magisterskich i podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie miałam szansę zapoznać się w wieloma metodami nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Dzięki podjęciu pracy już w trakcie studiów mogłam przekonać się o ich skuteczności i wypracować własne metody nauczania. Na swoich lekcjach łączę: metodę reagowania całym ciałem – Total Physical Response (TPR), podejście komunikacyjne, metodę naturalną, zwaną The Natural Approach, Storytelling.

Angielski od zawsze był moją pasją. Dzięki wielokrotnym podróżom zagranicznym od najmłodszych lat miałam szansę skonfrontować moją znajomość języka w codziennym kontakcie z innymi ludźmi.

W swoje karierze zawodowej pracowałam z dziećmi w grupach przedszkolnych, oraz prowadziłam zajęcia indywidualne z dziećmi w wieku szkolnym.
Zainteresowanie najmłodszych uczniów zdobywam dzięki wielu grom i zabawom językowym, nauce poprzez ruch, flashcardom oraz story cards. Zajęcia zawsze dostosowuję indywidualnie do każdego dziecka, jego potrzeb i możliwości.
Jestem w tej komfortowej sytuacji, że praca jest moją pasją, co bezpośrednio udziela się moim uczniom. Zajęcia sprawiają im dużą przyjemność, w lekki i łatwy sposób zdobywają wiedzę z języka angielskiego.

Prywatnie jestem właścicielką najlepszego kota na świecie i miłośniczką podróży. W wolnym czasie eksperymentuję w kuchni i czytam książki.
See you!

Tomasz Żur

Mam na imię Tomek. Od kilku lat nauczam języka angielskiego osoby w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Prowadzę również autorskie zajęcia zdalne, w których staram się wykorzystywać najnowsze rozwiązania i metody, które pozwalają moim słuchaczom na ciekawy i skuteczny rozwój wszystkich umiejętności językowych.

Wiedzę językową nabywałem w środowisku biznesowym, wykorzystując angielski między innymi w codziennych kontaktach z klientami zagranicznymi. Ponadto, posiadam certyfikacje angielskiego biznesowego oraz międzynarodowy certyfikat dla nauczycieli języka angielskiego TEFL ,umożliwiający również nauczanie angielskiego za granicą.

Poza prowadzeniem lektoratów z języka angielskiego, posiadam doświadczenie korporacyjne w zakresie Human Resources oraz Digital Marketing. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę językową o niemiecki oraz japoński (certyfikacja N4). W wolnej chwili chwytam za aparat i robię sesje zdjeciowe albo zwiedzam różne zakątki świata.

aga lektor
Ada Trojanowska

Mam na imię Ada. Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od kilku lat. Uczę głównie dzieci i młodzież, ale chętnie również podejmuję współpracę z dorosłymi. Od najmłodszych lat moim ulubionym przedmiotem był właśnie angielski, którego nauka nie kojarzyła mi się z przykrą koniecznością, a z zabawą – z czasem stała się pasją. Wybór studiów był dla mnie oczywisty. Zaczęłam filologię angielską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie ze specjalizacją tłumaczeniową, gdzie jeszcze bardziej zafascynowałam się językiem. Jednak po roku wyjechałam do Warszawy, żeby studiować w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Moim dodatkowym językiem był niemiecki. Wtedy już wiedziałam, że to, co chce robić to zarażać innych swoją pasją lub chociaż sprawiać, żeby angielski nie wywoływał nieprzyjemnych skojarzeń, bo tak jak mówi się, że matematyka jest królową nauk, tak według mnie angielski jest królem języków. Znajomość niemieckiego niewątpliwie pomaga mi w lepszym zrozumieniu funkcjonowania „maszyny”, jaką jest język. Planuję zacząć uczyć się hiszpańskiego i węgierskiego, bo na naukę nigdy nie jest za późno!
Po obronie licencjatu przyszedł czas na tzw. „gap year” – chciałam skupić się wyłącznie na pracy. Uczyłam w szkole językowej i w przedszkolu, co było bardzo ciekawym przeżyciem i na pewno wielkim wyzwaniem. Teraz wiem, że mam świetny kontakt z dziećmi , a
angielski w formie zabawy sprawia dużo radości nie tylko im, ale także i mnie! Po ponad roku tej szalonej i wiele dającej mi przygody wybrałam studia magisterskie w Instytucie Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku lingwistyka stosowana. Wiedziałam już, że uwielbiam uczyć, więc ponownie wybrałam dodatkową specjalizację nauczycielską, ale chciałam wrócić także i do tłumaczeń. Teraz łączę te dwie rzeczy i jest to wyjątkowo dobrze dobrany duet. Będzie mi niezwykle miło, jeśli staniesz się częścią mojej przygody. Nauka angielskiego to właśnie przygoda – taka podróż bez wyjeżdżania w odległe zakątki.

paulina szamburska

Paulina Szamburska

Mam na imię Paulina, jestem lektorem języka angielskiego oraz nauczycielką wychowania przedszkolnego. Prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych uczniów warszawskich przedszkoli. Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej kariery pracowałam z dziećmi w różnym wieku i o różnych potrzebach. Jako dziecko sama uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z angielskiego i byłam pod opieką różnych lektorów, dlatego wiem, jakie warunki sprzyjają skutecznej nauce języka obcego.
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” – ta myśl towarzyszy mi zawsze w pracy. Najmłodsi uczestnicy zajęć często są dopiero na etapie tworzenia pojęć w swoim ojczystym języku, dlatego ucząc ich języka obcego chcę, aby te pojęcia poznały i zrozumiały przez doświadczenie. W swojej pracy wykorzystuję więc różne metody, które mają na celu zaangażowanie wielu zmysłów. Na zajęciach dużo śpiewamy, bawimy się i ruszamy. Moje podejście charakteryzuje podążanie za dzieckiem i odpowiadanie na potrzeby moich uczniów. Prowadzę zajęcia z wykorzystaniem zabaw językowych, zabaw ruchowych, flash cards i piosenek, zmieniając aktywności tak, żeby dzieci były zaciekawione i zaangażowane.
Lubię ciągle uczyć się czegoś nowego. Jestem w trakcie studiów podyplomowych z logopedii, staram się poszerzyć swoje umiejętności językowe o norweski i niemiecki, a w wolnym czasie gram na pianinie i robię na drutach. Swoją pasją do nauki i poznawania nowych rzeczy chcę podzielić się ze swoimi uczniami.

Ariel

Ariel Gołębiowski

Mam na imię Ariel. Ukończyłem anglistykę na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, oraz studia podyplomowe z Business English na Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie przygotowuję pracę doktorską z zakresu przekładu literackiego.

Jako lektor języka angielskiego pracuję głównie ze starszą młodzieżą, oraz osobami dorosłymi. Prowadzę zajęcia z języka ogólnego i specjalistycznego, jak również przygotowuję moich słuchaczy do egzaminów językowych.
W wolnej chwili tworzę muzykę i koncertuję z zespołem rockowym.

Joanna Perkowska

Mam na imię Joanna i od 8 lat pracuję w edukacji językowej. Swoją przygodę zaczęłam wiele lat temu będąc na pierwszych studiach z pedagogiki podczas których pracowałam w międzynarodowej placówce. Od tamtego momentu pracowałam w wielu miejscach ucząc angielskiego dzieci i młodzież.
Jestem absolwentką studiów licencjackich pedagogicznych oraz studiów licencjackich z filologii angielskiej z językiem hiszpańskim. Aktualnie kończę studia magisterskie z filologii angielskiej na Uniwersytecie SWPS na specjalizacji związanej z wykorzystaniem technologii w nauczaniu.
Tematy związane z nauczaniem języków obcych, literaturą oraz lingwistyką od zawsze mnie interesowały. Poza znajomością angielskiego posługuje się również językiem hiszpańskim i do obu tych języków mam ogromny sentyment. Swoje zamiłowanie do języków staram się zaszczepić w swoich uczniach.
W najbliższej przyszłości planuje powrócić do nauki języka chińskiego i mam nadzieję, że zakończy się ona w przyszłości sukcesem. Poza nauką języków lub ich nauczaniem czas wolny lubię spędzać aktywnie lub w podróży.

Damian Sawa

Mam na imię Damian. Dzień dobry moim mottem: „Każdy człowiek jest wyjątkowy i tylko on może podarować światu swoją niepowtarzalną energię”. Ważnym jest, aby każdy znalazł swój swój własny rytm działania, życia pracy oraz nauki. Każdy z nas w wyniku procesu socjalizacji i bazie swoich doświadczeń buduje swoją mapę świata. W doskonały sposób określa to model Roberta Dilts’a czyli 7 poziomów logicznych. Poznanie i usystematyzowanie swoich, wartości, przekonań może być kluczowe w znalezieniu przestrzeni, w której uczymy się najlepiej czy też działamy najlepiej. Poznanie swoich strategii myślenia, działania są kluczowe dla nas i naszego życia. Przez ostatnie 15 lat zajmuję się wspieraniem ludzi i organizacji w obszarze wykorzystania własnego potencjału. Całe swoje doświadczenie wykorzystuję, aby Tobie pomóc znaleźć Twój sposób uczenia się, znalezienia rytmu nauki oraz też odwagi w używaniu języka obcego. Przeszedłem dziesiątki szkoleń oraz treningów u doskonałych mentorów i teraz chcę podzielić się z Tobą tym doświadczeniem. Moją główną specjalnością i ulubionym „narzędziem” jest Coaching Generatywny obejmujący obszary zawodowe i osobiste. Niektóre z nich to: „Master Practitioner Licencjonowany Mistrz NLP”; „Practitioner in Art of NLP”; “Mentalny wojownik” – Hermann Muller-Walbrodt; Succes Factor Modeling – Robert Dilts; „Inteligencja emocjonalna”; ”Coaching – rozwój osobisty”; „Metody i techniki kierowania zespołem”; „Coaching Generatywny” Stephen Gilligan etc. Jestem absolwentem programu MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania oraz Uniwersytetu Śląskiego o kierunku Politologia. Jestem Coachem, Trenerem Neurolingwistycznego Programowania, Mistrzem praktyk Neurolingwistycznego Programowania. Jestem też konsultantem, coachem i trenerem biznesowym, praktykiem zarządzania. Wykładam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale Nauk Ekonomicznych z obszaru negocjacji. Zarządzałem obszarami HR dla organizacji o wielkości ponad 6500 osób. Prowadzę treningi z zakresu coachingu, zarządzania, efektywnej komunikacji, negocjacji, motywacji i osiągania celów. Moim kluczowym narzędziem jest Coaching Generatywny obejmujący obszary zawodowe i osobiste. Prowadzę szkolenia dotyczące, wywierania wpływu, przywództwa, przekraczania ograniczeń, szybszego uczenia i zwiększania elastyczności działania oraz negocjacji.

Zapraszamy do naszego studia

Zdjęcia, które oglądacie na stronie internetowej studia Altua, to w większości prywatne  fotografie Ani z Florydy i Arka ze Szkocji. Dziękuję Wam bardzo!