AMBASADA NAUCZYCIELI I NOWOCZESNEJ EDUKACJI

&

SPEAK FOR YOUR FUTURE

Rok przed powstaniem Studia Języka Angielskiego Altua, założyliśmy Fundację o nazwie „AMBASADA NAUCZYCIELI I NOWOCZESNEJ EDUKACJI”. Pomysł fundacji zrodził się przy okazji śledzenia trendów i zmian w edukacji w różnych częściach świata. Celem działania Fundacji jest wspieranie nauczycieli w rozwoju wiedzy, umiejętności oraz kompetencji niezbędnych  w kształtowaniu kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw u uczniów na wszystkich etapach uczenia się.

Zdając sobie sprawę iż nauka języka obcego daje solidne podstawy rozwoju osobistego, zawodowego oraz przynależności do społeczeństwa globalnego nasza Fundacja współorganizuje, wspiera merytorycznie i uczestniczy we  wspaniałym Programie SPEAK FOR YOUR FUTURE, którego celem jest kształcenie umiejętności młodego pokolenia w zakresie komunikacji. Wolontariusze pochodzący z różnych krajów i kultur świata prowadzą zajęcia z języków obcych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Program stawia sobie również za cel propagowanie wzajemnej tolerancji oraz budowania mostów międzykulturowych, międzynarodowych oraz ponadpokoleniowych.

Również Wy macie niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym programme nauki języka angielskiego. Serdecznie zapraszamy  do kontaktu ze Studiem Altua bądź do bezpośredniego kontaktu z  SPEAK FOR YOUR FUTURE – Facebook.

 

CIESZ SIĘ JĘZYKIEM, ROZMAWIAJ, DZIEL SIĘ WIEDZĄ, POSZERZAJ SWOJE KOMPETENCJE.

Jak to działa?

  • Uczymy dzieci ze szkół i dzieci z domów dziecka.
  • Zespoły są zazwyczaj dwujęzyczne, czyli w skład wchodzi native speaker oraz Polski reprezentant.
  • Lekcje prowadzicie razem raz w tygodniu.

W ramach tego programu pomagasz innym i sobie jednocześnie. Dzieje się tak ponieważ:

Mówisz po angielsku. Co tydzień lub dwa odbywa się spotkanie wewnętrzne wolontariuszy w skład którego wchodzą ludzie z różnych części świata – między innymi  z  Indii, Brazylii, Turcji, Niemiec, Irlandii etc. Podczas tych spotkań rozmawiamy w języku angielskim. Jest to niepowtarzalna okazja do nabierania płynnośći w posługiwaniu się językiem podczas ciekawych i nieformalnych rozmów po angielsku.

Satysfakcja – możesz dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Uczysz innych – doświadczenie pokazuje, iż najlepiej, najdokładniej uczysz się gdy uczysz się jak uczyć innych i gdy uczysz innych. Ucząc dzieci i młodzież ze szkół korzyści są obustronne  Poznajesz sposoby zarządzania grupą, zasady komunikacji.

Zabawa – podczas spotkań wolontariuszy testujemy gry, ćwiczenia, które później wykorzystujemy podczas lekcji. Naprawdę  jest  przy tym wiele zabawy i frajdy. – Zanurzenie się w języku obcym gwarantowane.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie udziału w programie Speak For Your Future. Zostań jednym z wolontariuszy i rozwijaj swoje umiejętnośći w przyjaznym miedzynarodowym środowisku.